• Podkopový stroj Moris řady 5,6 a 7

  Tyto modely podkopových strojů oblíbené značky MORIS jsou určeny k profesionálnímu využití. Především od řady 6 se vyznačují vyjímečnou rýpací silou. K těmto strojům lze volit ze široké škály lžic, vidlí, vrtáků, drapáků a kladiv. Tyto podkopové stroje jsou uživateli oblíbeny pro výhodnou kombinaci výkonových parametrů a příznivé pořizovací ceny. Kromě bočního posuvu, hydraulicky výsuvných opěr a nezávislého hydraulického systému má tato řada ve standardní výbavě také sadu stabilizátorů TBZ nosiče, hydraulický zámek bočního posuvu a od řady 6 i tlumič rázů.

 • Podkopový stroj Moris řady 4

  Tyto podkopové stroje jsou uživateli oblíbeny pro výhodnou kombinaci výkonových parametrů a příznivé pořizovací ceny. Zejména model MORIS 4.21 zaujme hloubkovým dosahem 2,2 metru a trhací silou 2340 kg. Kromě bočního posuvu, hydraulicky výsuvných opěr a nezávislého hydraulického systému má tato řada ve standardní výbavě také sadu stabilizátorů TBZ nosiče a hydraulický zámek bočního posuvu.

  stažený soubor

 • Podkopový stroj Moris 3.15

  Tento oblíbený model podkopového stroje MORIS je nejlepší volbou na trhu pro malé traktory. Svou nízkou hmotností umožňuje využití bagrovacího zařízení i na strojích, kde by to jinak nebylo možné. Tento model jsme již dodávali i na malotraktor s pohotovostní hmotností pouhých 550 kg, který měl čelní nakladač.

  Přes toto určení pro malé stroje se však jedná o plnohodnotného pomocníka s pěknými dosahovými parametry a díky nezávislému hydraulickému systému vyvine rameno úctyhodnou hloubící sílu i na malých traktorech se slabšími hydročerpadly. Samozřejmostí je i boční posuv a nezávislé výsuvné opěrné nohy, díky čemuž lze pohodlně pracovat i ve stísněných prostorech.

  • hloubkový dosah 1, 7 m
  • horizontální dosah 2,2 m
  • trhací síla 1690 kg
  • hmotnost 225 kg
  • lžíce 250, 300, 400, 800 mm
 • Nakladač NAR 80

  80.000  bez DPH

  Nakladač NAR 80 slouží pro montáž na traktory a malotraktory o výkonu 30-40 HP. Je vybaven rychloupínacím zařízením pro rychlou výměnu nářadí např. lopata, paletizační vidle atd. Připojení a odpojení nakladače k traktoru je rychlé a jednoduché pomocí hydrauliky. Na traktoru zůstává montážní rám, který vyztuží celý traktor a k rámu se připojí výložník. Všechny hydraulické válce jsou dvojčinné. Nakladač se připojí na hydrauliku traktoru pomocí hydraul. rozvaděče s joystickem.

  Základní provedení nakladače NAR 80:

  -barva RAL 3020, rychloupínací systém, dvojčinné hydraulické válce, bez lopaty, montážní rám traktoru, připojení do hydrauliky traktoru, prohlášení CE

  Mechanické dorovnávání (PARALELOGRAM) doplatek 15.000,-Kč

 • Nakladač NAR 60

  74.000  bez DPH

  Nakladače NAR slouží pro montáž na traktory a malotraktory o výkonu 15-60 HP. Je vybaven rychloupínacím zařízením pro rychlou výměnu nářadí např. lopata, paletizační vidle atd. Připojení a odpojení nakladače k traktoru je rychlé a jednoduché pomocí hydrauliky. Na traktoru zůstává montážní rám, který vyztuží celý traktor a k rámu se připojí výložník. Všechny hydraulické válce jsou dvojčinné. Nakladač se připojí na hydrauliku traktoru pomocí hydraul. rozvaděče s joystikem.

  Základní provedení nakladačů NAR:

  -barva RAL 3020, rychloupínací systém, dvojčinné hydraulické válce, bez lopaty, montážní rám traktoru, hydraulický rozvaděč-joystick, prohlášení CE

  Mechanické dorovnávání (PARALELOGRAM) doplatek 15.000,-Kč

 • Nakladač NAR 40

  64.000  bez DPH

  Nakladač NAR 40 slouží pro montáž na traktory a malotraktory o výkonu 15-20 HP. Je vybaven rychloupínacím zařízením pro rychlou výměnu nářadí např. lopata, paletizační vidle atd. Připojení a odpojení nakladače k traktoru je rychlé a jednoduché pomocí hydrauliky. Na traktoru zůstává montážní rám, který vyztuží celý traktor a k rámu se připojí výložník. Všechny hydraulické válce jsou dvojčinné. Nakladač se připojí na hydrauliku traktoru pomocí hydraul. rozvaděče s joystikem.

  Základní provedení nakladače NAR 40:

  -barva RAL 3020, rychloupínací systém, dvojčinné hydraulické válce, bez lopaty, montážní rám traktoru, připojení do hydrauliky traktoru, prohlášení CE.

  Mechanické dorovnávání (PARALELOGRAM) doplatek 10.000,-Kč

 • Vidle na kulatinu

  Vidly na guľatinu sú určené predovšetkým na manipuláciu na drevoskladoch alebo pílach. Veľmi silná konštrukcia predurčuje toto zariadenie na všetky aplikácie.

  Typ / Type / Тип 90 110 90 120
  Max.priemer medzi vidlicami / Max.diameter inside (mm) 840 900
  Макс. диаметр между вилками (мм)
  Celková šírka / Width (mm) / Общая ширина (мм) 1100 1200
  Hmotnosť / Weight (kg) / Масса (кг) 195 220
 • Nosič balíků

  Nosič balov slúži najmä v poľnohospodárstve k jednoduchej manipulácii s kruhovými balmi na stohovanie, ukladanie do radov, skladanie a nakladanie na dopravné prostriedky, prenášanie a pod. Čeľuste sú prispôsobené tvaru balu.

  Typ / Type / Тип 93 160
  Priemer balu / Bale diameter (mm) / Диаметр рулона (мм) 1200 – 1600
  Hmotnosť / Weight (kg) / Масса (кг) 200
 • Paletizační vidle

  Paletizačné vidly sú určené na manipuláciu s paletizovanými materiálmi, na ich dopravu na kratšie vzdialenosti po rovných a pevných vozovkách (podkladoch), na stavebných skládkach a v skladoch.

  Typ / Type / Тип 86 080 86 120
  Nosnosť / Loading capacity (kg) / Грузоподъёмность (кг) 800 1200
  Dĺžka vidlíc / Forks lenght (mm) / Длина вилок (мм) 800 / 1200 800 / 1200
  Hmotnosť / Weight (kg) / Масса (кг) 142 160
 • Nakladač B961

  Mezi přednosti těchto smykových nakladačů patří:česká výroba – doporučujeme

  • výkonné a úsporné motory
  • vyšší rychlost a nosnost
  • spolehlivý hydraulický systém
  • bezúdržbové řetězové převody
  • hydraulické ovládání pomocí joysticků
  • český výrobek

   

  Technické parametry smykového nakladače B 961
  Provozní hmotnost (kg)  3580
  Nosnost (kg)  1090 (1200 při dostatečném protizávaží)
  Motor (kW) Cummins/na přání Yanmnar 60/52,1
  Max. hnací síla kN 32
  Zdvihací síla kN 23,7
  Výška nakladače (mm)  2070
  Pneumatiky rozměr (mm) 12 x 16,5
  Šířka nakladače (mm)  2030
  Délka nakladače se zákl. lopatou (mm)  3445
  Objem základní lopaty m3  0,60
  Objem lopat dle potřeb uživatele m3 0,6 – 0,9
  Max. rychlost (km/hod)  12 (18,5)
  cena na vyžádání
 • Nakladač B861

  Mezi přednosti těchto smykových nakladačů patří:

  • výkonné a úsporné motory
  • vyšší rychlost a nosnost
  • spolehlivý hydraulický systém
  • bezúdržbové řetězové převody
  • hydraulické ovládání pomocí joysticků
  • český výrobek

   

  Technické parametry smykového nakladače B 961
  Provozní hmotnost (kg)  3580
  Nosnost (kg)  1090 (1200 při dostatečném protizávaží)
  Motor (kW) Cummins/na přání Yanmnar 60/52,1
  Max. hnací síla kN 32
  Zdvihací síla kN 23,7
  Výška nakladače (mm)  2070
  Pneumatiky rozměr (mm) 12 x 16,5
  Šířka nakladače (mm)  2030
  Délka nakladače se zákl. lopatou (mm)  3445
  Objem základní lopaty m3  0,60
  Objem lopat dle potřeb uživatele m3 0,6 – 0,9
  Max. rychlost (km/hod)  12 (18,5)
  cena na vyžádání
 • Digitální přístrojový panel nakladačů Locust

  Nová digitální přístrojová deska nabízí moderní cestou pohodlné ovládání smykových nakladačů s označením Locust 753, Locust 903 a Locust 903 speed+.
  Digitální přístrojový panel (viz. obrázek) je rozdělen do tří logických oblastí:
  • sekce tlačítek
  • LCD displej
  • sekce kontrolek
  Rozmístění ovládacích a kontrolních zařízení (viz. obrázek) je řešeno na základě dosavadních zkušeností, poznatků ergonomie, závazných norem a vyhlášek.
  Všechny ovládací elementy jsou soustředěny v kabině řidiče, která je konstruována esteticky, s ohledem na pohodlí obsluhy.

  LCD displej

  Zapnutí přístrojového panelu

  Přístrojový panel se zapíná stlačením tlačítka „START“. Na LCD se zobrazí základní údaje, podsvícení displeje je na vteřinu červené a potom zůstane oranžové. Všechny kontrolky se rozsvítí na 2 vteřiny a potom zhasnou. Pro spuštění motoru je nutné zadat unikátní PIN kód – což nahrazuje klíček ve spínací skříňce.

  Čtyřmístný PIN kód si můžete měnit dle libosti.

  Popis základního zobrazení stavových informací

  Po zapnutí přístrojového panelu se na displeji zobrazí následující informace: vlevo nahoře je zobrazený reálný čas, pod ním vlevo dole jsou zobrazeny aktuální otáčky spalovacího motoru. Pod časem se zobrazuje indikátor poruch. Vpravo nahoře se zobrazují motohodiny. Pod nimi jsou zobrazeny tři sloupcové indikátory: teplota chladící kapaliny, teplota hydraulického oleje a aktuální hladina PHM.

  Indikace poruch a jiných informací o stavu stroje

  Některé stavy smykového nakladače mají samostatný indikátor, který se po dobu jejich trvání zobrazuje na displeji jedinečnou ikonou.

  Např. žhavení motoru (viz. obrázek)

  Indikace minimální hladiny pohonných hmot je daná oranžovým podsvícením displeje a zároveň bliká příslušná ikona pod sloupcovým indikátorem (viz. obrázek)

  Porucha mazání či dobíjení se zobrazí odpovídající ikonou a podsvícení displeje je červené. Pokud nastane kromě poruchy mazání nebo dobíjení i jiná porucha, příslušná ikona začne blikat a kód poruchy se zobrazí stisknutím tlačítka „ENTER“. Pokud se vyskytne více poruch na nakladači v ten samý čas, ikona poruchy začne blikat a jednotlivé kódy poruch se postupně zobrazí opakovaným stisknutím tlačítka „ENTER“.

  Od přechodu na moderní přístrojovou desku očekáváme usnadnění obsluhy a jednoduchou indikaci případných závad.